1. TEDARİK, KARGO VE TESLİMAT

Kargonuzu teslim aldıktan sonra, kargo yetkilisi ile birlikte açıp kontrol etme hakkınız vardır. Siparişinizdeki bazı ürünlerin eksik ve/veya hasarlı olduğunu görürseniz, kargo yetkilisinden tutanak hazırlamasını talep ediniz. Tutanak tutulması hukuki açıdan oldukça önemlidir.

Bu hasarı ya da eksikliğin sizden dolayı değil kargo firması tarafından olduğunu gösterir. Tutanak sonucunda yeni ürünleriniz tarafınıza hemen kargolanacaktır.

Tutanak sayesinde yetkililerimiz kargo firmasının sigortasından gerekli olan hasarın bedelini alabilecektir.

Talepleriniz sipariş sonunda belirlemiş olduğunuz teslimat tipine göre hazırlanmak üzere işleme alınacaktır.  Siparişiniz anlaşmalı olduğumuz “SÜRAT KARGO” firması ile gönderilecektir.

Siparişleriniz, onaylandıktan sonra mücbir bir sebep olamadıkça aynı gün,en geç bi sonraki iş günü sonunda Kargo firmasına teslim edilecektir

2. İPTAL, İADE VE DEĞİŞİM KOŞULLARI

Sitemiz üzerinden satın aldığınız ürünün hatalı veya yanlış gönderilmiş  olması halinde, teslimat tarihinden itibaren en geç 14 gün içerisinde destek sayfamızdan bizimle iletişim kurmanız gerekmektedir. Koşulsuz iade edebilirsiniz.Paket içinden eksik veya yanlış parça çıkması halinde tarafınıza bedelsiz olarak gönderilecektir.
 Sipariş edilen üründeki hata müşteri kullanımından kaynaklı ise veya 14 günlük süre içerisinde ürün kullanılmışsa ürünün iade ve değişimi yapılmamaktadır. Ürün iadesi ve değişim şartları olarak, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği uygulamalar esastır.

Ürünlerimizde garanti koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol ediniz. Herhangi bir hasar gördüğünüzde kargo görevlisine tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün üzerinde yapılan değişiklikler, ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal dizayn / kutu veya ambalajının bozulması garanti kapsamı dışındadır.

 

  • Gönderi sırasında hasar görmemeleri için ürünleri dikkatlice paketleyiniz.
  • İade onaylandığında, yasal süre olan 14 gün içerisinde ürün ücreti kredi kartınıza iade edilir. Bu süre cayma bildiriminin GrafiCar’a ulaşmasıyla başlar ve İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Bu nedenle bedel iadesinin süresinde yapılmasına rağmen bankadan kaynaklı gecikmelerden GrafiCar sorumlu değildir.
  • Havale ile yapılan ödemelerde, iade onayı almak istediğinize dair gönderdiğiniz e-mail’de ürün bedelinin iade yapılacağı banka bilgilerini mutlaka belirtiniz.
  • Siparişinizin kargoya verilmiş olması durumunda da sipariş iptalini gerçekleştiremeyeceğimizi belirtmek isteriz

3. ÖDEME

Sitemizde aşağıdaki şekillerde sipariş verebilirsiniz:

1. Kredi Kartı ile Ödeme: Bütün kredi kartları sitemizde geçerlidir.

2. Havale ile ödeme: Havale ile ödeme yaptığınızda lütfen açıklama kısmına sipariş onayından sonra oluşacak olan sipariş/fatura numaranızı ekleyiniz.

3.Kapıda Ödeme: Siparişiniz ödemesiz olarak alınır, kurye tarafından kapınıza ürün getirildiğinde NAKİT olarak ürün bedeli ve sipariş sayfasında belirtilen kapıda ödeme ücreti eklenerek talep edilir.

Siparişleriniz onaylandıktan sonra kargoya teslim edilecektir. (resmi tatiller ve hafta sonları hariç) Hafta sonu verilen siparişler Pazartesi günü işleme alınacaktır.  Kargo şirketi satın aldığınız ürünü belirttiğiniz adrese teslim eder. Belirtilen adreste bulunmamanız durumunda, kargonuzu en yakın şubeden alabileceğinizi bildiren bir not bırakılır. Üç gün içerisinde şubeye gidip paketinizi teslim almamanız durumunda ise paketiniz bize iade edilir. Teslim aldığınız ürünü kontrol etmenizi önemle rica ederiz. Eğer ürününüz zarar görmüş ise, ürününüzü teslim almadan TUTANAK tutturarak kargo yetkilisine iade etmenizi önemle rica ederiz.

Tutanak olmaması durumunda ürün hasarından dolayı firmamız kargo şirketinden hasar tazmini yapamayacağından sizlere bu bedel iadesi yapılamamaktadır.